• RSS
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+ F1PARK
  • Youtube

Takımlar Harcamalarda Düşüşe Çözüm Bulmaya Çalışıyor

Posted by éndér_48 on Cumartesi, Mayıs 16, 2009 No comments

Cuma günkü toplantıda yönetim kurulu ile anlaşma sağlanamamasına rağmen, Formula 1 takımları FIA'nın kabul edeceği şekilde harcamalarda düşüşe çözüm bulmaya çalışıyor. Son tarihi bu ayın sonu olan 2010 dünya şampiyonasına katılım tarihi için zaman işlerken takımlar 40 milyon £ sınırlı bütçe tekifini geri çekmesi konusunda FIA ile anlaşmaya varamadı.

Formula 1 Takımlar Birliğ (FOTA) üyeleri FIA ile olan görüşmenin ardından biraraya geldi fakat sağlam bir plan masaya konulamadı ve birçok takım patronu durum ile ilgili yorum yapmadan toplantıyı terketti. Bununla birlikte Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, çözüm yolu bulmak için gösterdikleri gayret karşısında takımların birlikte olması konusunda cesaretlendi, gelecek görüşme Monaco Grand Prix'i haftasonunda gerçekleşecek.

" Toplantının bize gelecek konusunda ve kuralların üzerinde FIA başkanı ile tartışan takımların bir grubunun birlik içinde olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. Söyleyebileceğim bu."

Kuralların değişmemesi halinde 2010 şampiyonası katılmamak konusunda tehditte bulunan Toyota, Red Bull ve Renault'ya Ferrari de katıldı. Uzlaşma bulunması ihtimali ile ilgili soruya: " Bu konu ile ilgili ne düşündüğümüzü söylediğimi sanıyorum, süreç işliyor. Çözüm bulmak için çok çalışıyoruz ve bugün takımlarla birliğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum, farklı bir bakış açısı fakat konseptimizi tekrarlamak önemliydi." şekilde cevap verdi.

Domenicali ayrıca durumun, maliyetlerin kısılması konusunda anlaşmakan daha basit olduğu konusuna açıklık getirdi.

" Durumun yalnızca bu olmadığını düşünüyorum. Yönetim konusunda ve kurallar hakkında diğer şeyleri de görüşmemiz gerekiyor. Kağıt üzerinde tartışılan tek nokta bu değil."

29 mayıs ile ilgili konuşan Domenicali " Poziyonumuzun ne olduğunu biliyorsunuz. Zamanın kısa olduğunu düşünüyorum fakat çok fazla çalışmayı deneyeceğiz."

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler.

   • Instagram
  • - Pit Babes -