• RSS
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+ F1PARK
  • Youtube

Haber Dünyası da Sosyalleşiyor: Hürriyet Sosyal

Posted by éndér_48 on Çarşamba, Haziran 04, 2014 No comments

Teknoloji dünyasının baş döndürücü şekilde büyüyüşü devam ediyor. Sosyal ağların öne çıktığı bu teknolojik gelişim çağında ülkemizde yepyeni bir proje hayata geçiriyor. Haber dünyasını sosyal ağ platformu ile entegre bu sistemin adı “Hürriyet Sosyal”.
Hürriyet tarafından hayata konulan bu sistem ile kendi hesabınızda haber dünyasını özelleştirebiliyorsunuz. Dünyada ilk kez uygulamaya konulan bu sosyal ağ platformu “hurriyet.com.tr” alt tabanında kullanılıyor. Peki sosyal ağ sitesi neye yarıyor? Bu sistem sayesinde sisteme kayıt yaparken seçtiğiniz kategori haberlerini paylaşabiliyor, öne çıkarıyor hatta önde gelen sosyal ağlarda kendi hesabınızla yayınlayabiliyorsunuz. Olayı detaylıca anlatmak gerekirse Hurriyet.com.tr üzerinden sisteme giriş yapıyorsunuz. Üyelik yaptıktan sonra  sistem sizi Hürriyet Sosyal alanına yönlendirecek.  Daha sonra takip etmek istediğiniz haber kategorilerini seçiyorsunuz. Bu işlemi geçmek için en az 5 kategori seçmeniz lazım. Daha sonra sisteme kayıtlı kişiler arasından takip edeceğiniz kişileri seçebilirsiniz.  Bunların akabinde sistem sizi Hürriyet Sosyal sosyal ağına yönlendiriyor.
Hürriyet Sosyal üzerinde seçtiğiniz kategorilerden haberleri takip etmeye başlıyorsunuz. Bu haberlere yorum yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili haberi kendi yayın akışınızda paylaşabiliyorsunuz. Öne çıkarttığınız haberler ile Hurriyet.com.tr ana sayfasına yön verebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra facebook ve twitter hesaplarınızı hürriyet sosyal’e bağlayıp paylaştığınız haberleri anında ilgili hesaplarınıza gönderebiliyorsunuz. Yani aynı anda 3 ağda aktif paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Hürriyet Sosyal içerisinde gezinirken sürekli güncellenen haberleri yayın akılı şekilde okurken aktif olmayan kategorileri tek tıkla aktif edebiliyor, arkadaşlarınızı ve haberleri etiketleyip paylaşabiliyorsunuz. Kısacası haber dünyası da sosyalleşiyor ve bu gelişimle birlikte anlık bilgilerden haberdar olmak daha aktif ve yeni güncel teknolojik yöntemle gerçekleşiyor.

İçerik: http://www.otokokpit.com/
Bir boomads advertorial içeriğidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler.

   • Instagram
  • - Pit Babes -