• RSS
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+ F1PARK
  • Youtube

Japonya GP'inde Zaferin Adı Sebastian Vettel !!

Posted by éndér_48 on Pazar, Ekim 13, 2013 No comments

2013 Formula 1 takviminin 15. yarışına Suzuka pistiyle ev sahipliği yapan Japonya GP'inde zafer Red Bull Racing pilotu Sebastian Vettel'in oldu ve Alman pilot üst üste 5. zaferini kazandı.


Startla birlikte ilk iki sıradaki yerini kaybeden Red Bull Racing pilotları yarışın ortasına kadar Lotus pilotu Romain Grosjean'ı takip etti.Yarışa 4. cepten başlayan Grosjean, harika bir startla birlikte daha ilk viraj girişinde liderliği aldı ve güçlü bir haftasonu geçirerek Red Bull topraklarındaki baskıya ancak 3. sırada kalarak cevap verebildi ve Suzuka'da podyumla ayrıldı.

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Mark Webber ise son kez yarıştığı Suzuka'da Vettel & Grosjean'a oranla fazladan bir pit-stop yaptı ve startta kaybettiği avantajını kazanamayınca yarışı ancak ikinci sırada tamamlayabildi.

Sebastian Vettel ise üçüncü sıradan başladığı yarışın startında Mercedes pilotu Lewis Hamilton'un arkasına düşse de temastan kaçamadı ve Hamilton'un arka lastiğinin patlamasına ve İngiliz pilotun yarışının erken sonlanmasına neden oldu.

Ferrari pilotu Fernando Alonso & Lotus pilotu Kimi Raikkonen, son yarışlarda arkasından kurtulamadıkları Sauber pilotu Nico Hulkenberg'i geçmeyi başararak yarışı sırasıyla dördüncü ve beşinci cepte bitirdiler.

POSDRIVERTEAMGRIDTOTALPTS
1VETTELRED BULL21:26:49.30125
2WEBBERRED BULL1+7.10018
3GROSJEANLOTUS4+9.90015
4ALONSOFERRARI8+45.60012
5RAIKKONENLOTUS9+47.30010
6HULKENBERGSAUBER7+51.6008
7GUTIERREZSAUBER14+71.6006
8ROSBERGMERCEDES6+72.0004
9BUTTONMCLAREN10+80.8002
10MASSAFERRARI5+89.2001
11DI RESTAFORCE INDIA12+98.500
12VERGNETORO ROSSO17+1 LAP
13RICCIARDOTORO ROSSO16+1 LAP
14SUTILFORCE INDIA20+1 LAP
15PEREZMCLAREN11+1 LAP
16MALDONADOWILLIAMS15+1 LAP
17BOTTASWILLIAMS13+1 LAP
18PICCATERHAM21+1 LAP
19CHILTONMARUSSIA18+1 LAP
RETHAMILTONMERCEDES3
RETVAN DER GARDECATERHAM19
RETBIANCHIMARUSSIA22

- Ender MAZI -

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorumunuz için teşekkürler.

 



  • Instagram
  • - Pit Babes -