• RSS
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+ F1PARK
  • Youtube

Loeb 2009 Zafer Serisine Start Verdi

Posted by éndér_48 on Cumartesi, Nisan 25, 2009 No comments

Sebastien Loeb bugün 2009 İrlanda Rallisi’nin Donegal Town etabının son 1.5 km’sini sorunsuz bir şekilde geçerek zafere ulaştı. Bu, Loeb’ün kariyerinde 48., ilkine 2007′de ulaştığı İrlanda Rallisinde 2. zaferi oldu. Takım arkadaşı Dani Sordo geçen yıl olduğu gibi yine Citroen Total Dünya Ralli Takımı’na ilk iki sıranın zaferini yaşatarak yarışı ikinci sırada tamamladı.

“Zorlu bir ralli oldu ama 10 puanı aldığım için çok mutluyum” diyen Loeb “Asfalt rallilerin benim için özel bir önemi var. Bu seferki herkes için zorlayıcı oldu ama şimdi en yüksek puanlarla finişteyiz. Bu sezona güzel bir başlangıç!” dedi.

İkinci sıra 2009 Sürücülar Şampiyonası’nda Dani Sordo’ya sekiz puan getirdi. “sezona böyle bir sonuçla başlangıç yapmak bizim için gerçekten çok iyi” diyen İspanyol sürücü “Kendim ve takım adına çok mutluyum. koşullar kötüydü - çılgın etaplarımız vardı - ama harika bir sonuç oldu!” diye konuştu.

Mikko Hirvonen BP Ford Abu Dhabi Takımı Focus RS WRC aracıyla 6 puan toplayarak sürücüler klasmanında Sordo’yu takip etti ve üçüncü sırada finiş gördü. Fin sürücü: “Sezona güzel bir başlangıç oldu. Bu haftasonu bazı sorunlar yaşadık, Sordo’yla mücadele edebileceğimi umuyordum ama belki başka bir zaman. Yine de sezonuma iyi bir starttı. Şimdi sıradaki Norveç yarışını sabırsızlıkla bekliyorum.” diye konuştu.

Henning Solberg Stobart VK M-Sport Ford takımının Focus aracıyla ralliyi dördüncü sırada bitirdi. Bu sonuç Norveçlilerin şimdiye kadar WRC asfalt rallisindeki en iyi sonucu oldu. Norveçli sürücü “benim için büyük bir adım ve çok çok mutluyum! Bence bu rallide herkesin sorunları oldu ama biz finişe ulaşmayı başardık ve şimdi evimdeki ralliye hazırız. Norveç’te Fordların ve Citroenlerin yerlerini değiştirmek istiyorum. Oraya zafer için gidiyorum.” dedi.

Sondan bir önceki etapta yaptığı hatadan sonra, Citroen Junior Team sürücüsü Chris Atkinson C4 WRC’sini finişe beşinci sırada getirdi. “yine de çok mutluyum.” diyen Avustralyalı “Sonunda bir hata yaptık ama dün güzel, sağlam bir gün geçirdik. Takımdakiler harika bir iş çıkardılar ve araç mükemmel yarıştı. bu sürmek için inanılmaz bir araç ve onunla daha çok iş yapmak istiyorum. şimdi, bunu başarmak için araca bir kaç sponsor almak istiyoruz.”

Atkinson’ın takım arkadaşı Sebastien Ogier, bir WRC aracıyla sadece ikinci kez çıktığı rallide altıncı sırada finiş gördü. Ogier “Sonuçta iyi bir deneyim oldu. değerli bir tecrübe elde ettik, finişe ulaşmayı başardık ve şampiyona için üç puan elde ettik. Bence güzeldi.” dedi.

Matthew Wilson katıldığı 50. Dünya Ralli Şampiyonası’nda iki puan alarak yedinci oldu. “Sanırım ilk kez birinci yarışı bir kaç puanla tamamladım” diyen İngiliz sürücü ”koşullar karşısında biraz hayal kırıklığına uğradım, zorlamamıza izin vermedikleri için. ama özel seyirci etabından keyif aldım - Sanırım en çok yanlayan bizdik!”

Sekizinci sırada WRC sürücüler klasmanındaki ilk puanını alan BP Ford Abu Dhabi takımından Khalid Al Qassimi vardı. “Yeni sezonun ilk rallisi ve puan kazanmak güzel bir şey.” diye konuşan Khalid. “Kolay bir yarış olmadı ama önceden yaşadığım sorunlardan sonra hızlandım. Destek aldım ve sonuç benim için güzel oldu. Umarım sezon ilerledikçe biz de daha iyi oluruz.”
Yerel kahraman Eamonn Boland, özel olarak katılan Subaru Impreza’sını çizgiye dokuzuncu sırada ulaştırdı. Boland “Zirvedeki İrlandalı olarak finişe ulaşmak harika. bu yıl herşey mükemmel gitti ve bunu burada İrlanda’da başarmak muhteşem!” dedi.

Estonyalı Urmo Aava ilk on sırayı tamamlayan sürücü oldu ve “Hayatımızda ilk kez bir ralliyi önde götürebildiğimiz için mutluyum. - bu bizim için çok önemli. Eğer rallinin tamamına bakarsanız bizim için olumluydu. Bu araç ve bu ralliyle çok fazla deneyim elde ettik ve bu gelecek sefer bizim için iyi olacak.”

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler.

   • Instagram
  • - Pit Babes -